O smartfónoch originálnych čínskych značiek je už dlhšie známe, že sa nemusí vždy jednať len o lacné a nekvalitné napodobeniny. Na čínskom trhu už dlho vládnu značky ako Xiaomi, Elephone, Huawei, Lenovo, OnePlus či Meizu a UMI. Pravidlom smartfónov týchto výrobcov je hlavne veľmi dobrý pomer ceny a výkonu, pričom sa nezabúda ani na kvalitu spracovania. Jedným z dôkazov tohto tvrdenia je aj Meizu MX5, momentálna vlaková loď tohto výrobcu, vydaná na prelome mesiacov jún-júl.

Byla vydána nová verze OpenSSH, tedy implementace SSH 2.0 protokolu společně se SFTP a SSH serverem. Standardně je nyní vypnuta podpora pro starší protokol SSH 1 a DSA klíče. Ujistěte se, že tyto klíče nepoužívate pro připojení k serveru. Pokud ano, zajistěte si alternativní klíče. Po update se nebudete moci s DSA klíči připojit. Vypnutí podpory klíčů ovlivní i otisk klíče serveru, je tedy možné, že budete muset potvrdit nový otisk před připojením.

Před delší dobou jsem narazil na prezentaci od Michala Špačka o heslech a password managerech. Ke konci prezentace je zmíněna zajímavá vlastnost pro emaily od Gmailu. Jde o tagování na úrovni vaší emailové adresy.

Pokiaľ používate Linux v dual-boote s Windowsom, pravdepodobne sa vám už stalo, že ste potrebovali z Windowsu pristúpiť k dátam na Linuxovej partícii, alebo ak nie, možno sa vám to čoskoro stane. Ext2Fsd je užitočný a zároveň jednoduchý nástroj pre Windows, ktorý je určený na pripájanie Linuxových Ext partícií.

Mac a terminál

od Vazzi, dne 21. července 2015 0

Tagy: software, prikazy, Mac, Apple, terminal, Vazzi

Někteří lidé vidí Mac jako jednoduchý systém, jenž umožňuje uživateli jen minimální konfiguraci a veškerá práce je striktně omezena systémem. Není tomu tak. Mac OS je systém založený na Unixu, tudíž nemá daleko od Linuxu a dá se s ním i tak pracovat.

RSS ikona